środa, 9 grudnia 2009

ofiary urazonej meskiej dumy / victims of rejected men

ofiary oblania kwasem / victims who were drenched with acid
uwaga drastyczne zdjecia / warning very drastic pics)

"W Bangladeszu, Pakistanie i Afganistanie bardzo często stosowaną praktyką służącą do zastraszania i terroryzowania kobiet i dziewcząt jest oblewanie ich twarzy kwasem. Najczęstszym powodem jest odmowa przyjęcia oświadczyn. W Bangladeszu liczba aktów przemocy polegających na oblaniu kobiety kwasem przez odrzuconego mężczyznę jest szacowana na ponad 200 przypadków rocznie. Większość ofiar to dziewczynki i młode kobiety pochodzące z ubogich rodzin. Od 1994 roku udokumentowano ponad 7 800 tego typu przypadków w samym rejonie Islamabadu. Tylko w przypadku 2% znaleziono winnych. "
(ze strony wiadomosci.onet.pl)

In Bangladesh, Pakistan and Afghanistan and women are terrorised by men by pouring an acid on their faces and bodies. Most common reason is rejecting the proposal. In Bangladesh its 200k cases a year. Most of the victims are girl from poor families. Since 1994 registered 7 800 only in Islamad. ONLY in 2% of cases perpetrator was found.

(info from wiadomosci.onet.pl)

3 komentarze:

Titania pisze...

powinno byc oko za oko, ząb za ząb, co za glupie kraje i idiotycznym pomyslunkiem :(
w indiach rownież stostuje sie takie okrucienstwa wobec kobiet

Joasiunia:) pisze...

Ja pierdzielę!!! Facetowi za takie coś powinni zrobić tak samo! Jeszcze w dodatkowym miejscu! No qrde no tom się zezłościła!!!!!!!!

Zdjęcia masakryczne:(

Martyna pisze...

I to jest ten nasz XXI wiek.
Dodam, że nie tylko kobiety są okaleczane/zabijane. Gdy byłam na wakacjach w Jordanii przewodniczka opowiedziała nam o artykule z miejscowej gazety, w którym opisana była historia pary z Arabii Saudyjskiej - młodzi pobrali się z miłości (co się rzadko zdarza), byli szczęśliwi itd., sielanka. Coś ich wzięło na zwierzenia i przyznali się rodzinie, że współżyli ze sobą przed ślubem. Młody małżonek został spalony żywcem (chyba przy użyciu benzyny) przez braci swojej małżonki za to, że zhańbił ich siostrę. Taki bogaty i cywilizowany zdawałoby się kraj, młodzież do Europy na studia wysyłają a takie rzeczy dzieją się tam nagminnie.